To pierwsze polecenie z cyklu książeczek dla dzieci wspierających rozwój emocjonalny.

Dziś chciałabym polecić dwie książeczki, które w moim odczuciu świetnie pomagają wprowadzić dzieci w świat emocji

Pierwsza pozycja to Kolorowy Potwór. Autorką jest hiszpańska pisarka – Anna LLenas. W Polsce książeczkę wydaje wydawnictwo Mamania. Bajka opowiada o kolorowym potworze (dzieciaki go uwielbiają!), któremu pomieszały się emocje. Z pomocą przychodzi przyjaciółka, która pomaga mu je rozpoznać i „poukładać” w słoiczkach.

Cudowne ilustracje i bardzo przystępna forma. To jedna z moich ulubionych książek o emocjach dla przedszkolaków.
Możecie przeczytać ją z dzieckiem i porozmawiać o tym, jakie kolory mają emocje 🙂 Taka forma pomaga dzieciakom zobrazować sobie to, co dzieje się z nimi w środku.

Druga książka to „Narysuję to, co czuję.” wydana przez wydawnictwo Nasza Księgarnia. Autorką jest Yasmeen Ismail.

Na każdej stornie w książeczce znajdziecie nazwę jednego uczucia i do tego ćwiczenie w formie rysunku pozwalające dziecku zgłębić temat.

Dlaczego polecam?

Bo książeczka w bardzo przystępny i wdzięczny sposób wprowadza najmłodsze dzieci do świata emocji.

Można do niej zaglądać w dowolnej chwili i poświęcić kilka minut na rysunek.

Jest nieobciążająca, a humorystyczna forma zachęca dzieci do pracy. Dodatkowo polecenia są sformułowane w otwartej formie zostawiając dzieciom przestrzeń na kreatywność.

Rozwój emocjonalny można wspierać pozwalając dziecku zamienić się w małego ilustratora 🙂

A Wy, próbowaliście którejś z nich?