Dziś recenzja książeczki, która może pomóc towarzyszyć przedszkolakom w adaptacji.

Autorkami są Justyna Bednarek i Marta Kurczewska.

Bohaterką bajki jest Dusia, mała dziewczynka, która przygotowuje się do pierwszej wizyty w przedszkolu. Obawia się, ale na szczęście towarzyszy jej pluszowy przyjaciel – Psinek-Świnek.

Dlaczego polecam?

Bo autorki nie przechodzą od razu do rozwiązania problemów, tylko zwracają uwagę na trudne emocje, które mogą towarzyszyć dzieciom przed. Lubię książeczki, które pozwalają dzieciom na dostrzeżenie i akceptację własnych uczuć.

Autorki poruszają też kluczowe momenty dla dziecka w adaptacji – pierwsze wejście do grupy i obawy przed gwarną salą pełną nieznanych kolegów i koleżanek.

Dużą zaletą są też piękne ilustracje. Autorką jest Marta Kurczewska.

Jedyne, co mogłabym zmienić – to długość i zbyt skomplikowany język. Książeczka jest skierowana dla 3-letnich dzieci, a w moim odczuciu jest zbyt długa, co może nudzić. Również język dla niektórych dzieci może być zbyt skomplikowany. Dlatego polecam w miarę czytania modyfikować – upraszczać język i skracać treści.

Mimo tego emocjeprzedszkolaka.pl polecają!