Emocje przedszkolaka

psycholog dziecięcy Joanna Trafisz

O mnie

Nazywam się Joanna Trafisz (wcześniej Kochańska). Jestem psychologiem dziecięcym i psychoterapeutką dziecięcą w trakcie 4-letniego szkolenia z zakresu Psychoterapii Dzieci i Młodzieży. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Psychologia Stosowana na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studia podyplomowe z zakresu Wczesnej Interwencji i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Małego Dziecka i jego Rodziny na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ze względu na charakter mojej pracy stale doskonalę się przez udział w kursach w zakresie pracy z małym dzieckiem oraz szkoleniach warsztatowych z zakresu wspierania rodzica małego dziecka.

Na co dzień towarzyszę w rozwoju małego dziecka. Pracuję jako psycholog w dwóch warszawskich przedszkolach, gdzie prowadzę zajęcia z dziećmi oraz udzielam konsultacji dla rodziców i nauczycieli oraz w Fundacji Savant, gdzie prowadzę psychoterapię dzieci i konsultacje rodzicielskie.

W swojej pracy czerpię z różnych nurtów m.in. z nurtu psychodynamicznego oraz nurtu systemowego.

W pracy zaglądam z dziećmi do świata ich emocji. Wierzę, że najlepszą formą komunikacji z dzieckiem jest język zabawy. Bliska jest mi praca z dzieckiem oparta na wspieraniu dziecięcych mocnych stron i zasobów. W pracy konsultacyjnej z rodzicami podchodzę indywidualnie do każdej historii, słucham i zadaję dużo pytań zanim udzielę porad i wskazówek. W pracy obowiązuje mnie poszanowanie tajemnicy zawodowej.

Skąd pomysł na bloga?  
Lubię zaglądać z dziećmi do świata ich emocji. 
Chcę dzielić się swoją wiedzą i wspierać rodziców. 
Pisanie sprawia mi dużo radości.

Zapraszam do czytelni i do kontaktu.

Jeśli szukasz artykułów o tym, jak wspierać swojego przedszkolaka to zapraszam do lektury. Wszystkie artykuły znajdziesz w menu powyżej.

*Na blogu nie udzielam porad ani konsultacji w formie pisemnej.