Emocje przedszkolaka

psycholog dziecięcy Joanna Kochańska

O mnie

Dzień dobry!

Bardzo miło mi, że tu zaglądasz, żeby mnie poznać.
Nazywam się Joanna Kochańska i jestem psychologiem dziecięcym. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Psychologia Stosowana na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Na co dzień towarzyszę w rozwoju małego dziecka. Pracuję w dwóch warszawskich przedszkolach z dziećmi wieku 3-6, wspieram nauczycieli przedszkolnych oraz udzielam konsultacji dla rodziców. W swojej pracy czerpię z różnych nurtów mi.n. Porozumienia bez Przemocy (NVC), nurtu systemowego czy teorii więzi.

W pracy zaglądam z dziećmi do świata ich emocji. Wierzę, że najlepszą formą komunikacji z dzieckiem jest język zabawy. Dlatego codziennie wsiadam na magiczny okręt lub na latający dywan. Każde spotkanie z dzieciakami to dla mnie nowa przygoda w Krainie emocji. Bliska jest mi praca z dzieckiem oparta na wspieraniu dziecięcych mocnych stron i zasobów.

Uważam, że nie ma jednego “dobrego” sposobu na rodzicielstwo. Za każdym razem, kiedy przyjmuje nowego rodzica w gabinecie poznaję inną historię, inny sposób na “bycie razem”. Dlatego w pracy konsultacyjnej podchodzę indywidualnie do każdej historii, słucham i zadaję dużo pytań zanim udzielę porad i wskazówek. W pracy obowiązuje mnie poszanowanie tajemnicy zawodowej.

Stale doskonalę się przez udział w kursach w zakresie pracy z małym dzieckiem oraz szkoleniach warsztatowych z zakresu wspierania rodzica małego dziecka. Obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych z zakresu Wczesnej Interwencji i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.

Skąd pomysł na bloga?
Lubię zaglądać z dziećmi do świata ich emocji.
Chcę dzielić się swoją wiedzą i wspierać rodziców.
Pisanie sprawia mi dużo radości.

Zapraszam do czytelni i do kontaktu.

Jeśli szukasz artykułów o tym, jak wspierać swojego przedszkolaka to zapraszam do lektury. Wszystkie sekcje znajdziesz w menu powyżej.

*Na blogu nie udzielam porad w formie pisemnej.

——————————————————————————————————————–

Przykładowe kursy i szkolenia, które ukończyłam:

Szkolenia przygotowujące do prowadzenia grup warsztatowych i grup wsparcia dla rodziców :
Jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice?„, „Jak prowadzić grupy wsparcia dla ojców?” (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę w Warszawie)
Szkolenie „Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci w wieku przedszkolnym” (Fundacja Pomoc Autyzm)
Kurs „Diagnoza funkcjonalna sprawności percepcyjno-motorycznych i poznawczych dziecka w wieku przedszkolnym” (Akademia Pedagogiki Specjalnej)
Kurs „Diagnoza funkcjonalna rozwoju emocjonalnego, społecznego i komunikacji dziecka w wieku przedszkolnym” (Akademia Pedagogiki Specjalnej)
Szkolenie „Pozytywna dyscyplina dla przedszkolaków w praktyce
Szkolenie „Terapia dziecka z mutyzmem selektywnym/wybiórczym – I Etap” (Centrum Terapii Mutyzmu, Nieśmiałości i Lęku w Warszawie)
Szkolenie „Terapia dziecka z mutyzmem wybiórczym w poradni, przedszkolu, szkole i w domu” (Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego)
Szkolenie „Dzieci i lęk” (Prowadząca: Marta Piegat-Kaczmarczyk)
Szkolenie „Wsparcie psychologiczne dziecka z doświadczeniem przymusowej migracji” (Fundacja Polskie Forum Migracyjne)