Emocje przedszkolaka

psycholog dziecięcy Joanna Trafisz

O mnie

Nazywam się Joanna Trafisz. Jestem psychologiem dziecięcym i psychoterapeutką dziecięcą w trakcie 4-letniego szkolenia z zakresu Psychoterapii Dzieci i Młodzieży. Ukończyłam jednolite studia magisterskie na kierunku Psychologia Stosowana na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studia podyplomowe z zakresu pedagogiki specjalnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Na co dzień pracuję jako psycholog w warszawskich przedszkolach, prowadzę konsultacje wychowawcze dla rodziców oraz indywidualną psychoterapię dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym doświadczających trudności o podłożu emocjonalnym, mierzących się z lękiem, w tym z mutyzmem wybiórczym, stresem, doświadczających trudności w relacjach społecznych, dla dzieci ze spektrum autyzmu, z Zespołem Aspergera oraz z ADHD.

Wierzę, że najlepszą formą komunikacji z dzieckiem w pracy terapeutycznej jest język zabawy. W trakcie konsultacji z rodzicami podchodzę indywidualnie do każdej historii, słucham i zadaję dużo pytań zanim udzielę wsparcia i wskazówek. W pracy obowiązuje mnie poszanowanie tajemnicy zawodowej. Regularnie superwizuję swoją pracę u superwizora psychoterapii dzieci i młodzieży.

Wybrane ukończone kursy i szkolenia:
-4-letnie Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży – Laboratorium Psychoedukacji i Ośrodek Regeneracja – w trakcie
-Wczesna Interwencja i Wczesne Wspomaganie Rozwoju Małego Dziecka w tym z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu i jego Rodziny – studia podyplomowe – Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie
-Zabawa w psychoterapii dzieci – Ośrodek Psychoterapii Mały Książe
-Setting w pudełku, czyli o psychoterapii psychodynamicznej dzieci – Ośrodek Psychoterapii Mały Książe
-Terapia ADHD u dzieci i nastolatków – prow. Marta Cieśla
-Interwencje poznawczo-behawioralne w pracy z dzieckiem/nastolatkiem z ADHD – Therapy Tools
-Terapia dziecka z mutyzmem selektywnym/wybiórczym – Centrum Terapii Mutyzmu, Nieśmiałości i Lęku
-Terapia dziecka z mutyzmem wybiórczym w poradni, przedszkolu, szkole i w domu – Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego
-Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci w wieku przedszkolnym – Fundacja Pomoc Autyzm
-Trening Umiejętności Społecznych – terapia grupowa dzieci ze spektrum autyzmu” – Fundacja Pomoc Autyzm
-Metoda Kids’ Skills – Dam radę! – Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

Jeśli szukasz psychologa dziecięcego zapraszam do kontaktu.