To pierwsze polecenie z cyklu książeczek dla dzieci wspierających rozwój emocjonalny. Dziś chciałabym polecić książeczkę, która w moim odczuciu świetnie pomaga wprowadzić dzieci w świat emocji

Pierwsza pozycja to Kolorowy Potwór. Autorką jest hiszpańska pisarka – Anna LLenas. W Polsce książeczkę wydaje wydawnictwo Mamania. Bajka opowiada o kolorowym potworze (dzieciaki go uwielbiają!), któremu pomieszały się emocje. Z pomocą przychodzi przyjaciółka, która pomaga mu je rozpoznać i „poukładać” w słoiczkach.

Cudowne ilustracje i bardzo przystępna forma. To jedna z moich ulubionych książek o emocjach dla przedszkolaków. Możecie przeczytać ją z dzieckiem i porozmawiać o tym, jakie kolory mają emocje 🙂 Taka forma pomaga dzieciakom zobrazować sobie to, co dzieje się z nimi w środku.

Dlaczego polecam?

Bo książeczka w bardzo przystępny i wdzięczny sposób wprowadza najmłodsze dzieci do świata emocji. Można do niej zaglądać w dowolnej chwili i poświęcić kilka minut na lekturę. Jest nieobciążająca, a humorystyczna forma w uroczy sposób zaprasza dzieci do świata emocji.

Znacie już Kolorowego Potwora?