Niektóre przedszkolaki mogą mieć problem z powrotem do przedszkola po długiej nieobecności. Zapraszam do ściągnięcia i korzystania z darmowej bajki terapeutycznej, która może im w tym pomóc. Bajka została stworzona specjalnie dla bardziej wrażliwych dzieci, które miewały trudności w adaptacji i wracają do przedszkola po izolacji.

I kilka słów przed lekturą:

Bajka ma na celu pomóc dzieciom, które doświadczają trudnych emocji po dłuższej nieobecności. W bajce tylko wspominam o kwestii zachowania zasad bezpieczeństwa przez dzieci. Jej głównym celem jest wsparcie dziecka w trudnych emocjach. Pamiętaj, że ta bajka nie zastąpi rozmowy z dzieckiem na ten temat potrzeby przestrzegania zaleceń sanitarnych w przedszkolu.

Oprócz bajki w publikacji znajdziecie komentarz. To kilka słów o tym, jak towarzyszyć dzieciom w trudnych emocjach.

Strony ebooka, na których znajduje się sama bajka są już na białym tle, aby można było ją też bez problemu wydrukować.

Bajkę posyłam w świat. Jeśli nie jesteś rodzicem, a chciałbyś ją komuś wysłać lub udostępnić – możesz to oczywiście zrobić. Proszę Cię tylko, żebyś zachował ją w pierwotnej formie.

Inne bajki znajdziesz w sekcji do pobrania.

Życzę miłej lektury!

*Piszę ten blog od niedawna. Jeśli chcesz dostawać informacje i czytać nowe artykuły o emocjach przedszkolaka możesz polubić stronę bloga i śledzić mnie na facebooku. Jeśli bajka Ci się podobała możesz też podzielić się komentarzem poniżej lub na stronie fb. Będzie mi bardzo miło 🙂