Procesowi hospitalizacji dzieci towarzyszy wiele trudnych emocji.
Dlatego dziś chciałabym podzielić się z Wami bajką, mojego autorstwa, która może pomóc Wam przygotować dziecko do operacji. Ebook stworzyłam we współpracy z cudowną Fundacją Dignify, która całościowo wspiera dzieci na różnych etapach procesu hospitalizacji.

Co znajdziecie w książeczce?

-kompletny wstęp dla Rodzica o tym, jak wspierać siebie i dziecko
-wskazówki dot. tego, jak rozmawiać z dzieckiem nt. pobytu w szpitalu, kadry lekarskiej, znieczulenia, bólu, oraz samej operacji (lub zabiegu pod znieczuleniem)
-bajkę terapeutyczną, która pomoże przygotować dziecko na pobyt w szpitalu i wytłumaczyć dziecku ten proces krok po kroku

Jeśli Waszego malucha czeka dłuższy pobyt w szpitalu zerknijcie na stronę Fundacji. Znajdziecie tam darmową wirtualną salę zabaw, która zawiera wiele niezwykle pomocnych zabaw terapeutycznych, wspierających dzieci na rożnych etapach procesu hospitalizacji.

Książeczka jest dostępna za darmo i możecie ściągnąć ją tutaj – Imbir i Opertacja.