Dziś krótko i zwięźle – podrzucam Wam 4 proste zabawy, które wspierają dzieciaki w wyciszeniu. Ich magiczna moc polega na tym, że działają kojąco na często przeciążony nadmiarem bodźców układ nerwowy.

1.Czytanie bajki w domowym szałasie

Rozłóżcie w pokoju dwa krzesła, a na nie zarzućcie koc. Schowajcie się tam z dzieckiem i przeczytajcie ulubioną bajkę w magicznym miejscu.

2.Rysowanki-masażyki na pleckach

Rysujcie na swoich plecach proste kształty  (serduszko, słonko, kwiatek) lub, jeśli dziecko jest starsze – cyferki  lub literki. Na zmianę zgadujcie, co to za kształt.

3.Zawijanie dziecka w naleśnika z kołdry

Zawiń dziecko w kołdrę  lub w kocyk i zrób masażyk na pleckach udając, że smarujesz naleśnika dźemem, kroisz bananki czy posypujesz czekoladą.

4.Ugniatanie plasteliny lub ciastoliny

Oprócz magicznych zdolności wspierających pracę rączek ugniatanie i zabawy różnymi masami sensorycznymi pomagają dzieciakom w wyciszeniu.

Jak Wam się podobają zabawy? Praktykujecie je z Waszymi dzieciakami? 🙂

fot: unsplash.com